lektorka Hana Langová


Aktuálně jsem profesně hlavně psychoterapeutka a lektorka. Pracovala jsem v psychiatrické nemocnici, kde jsem vedla terapeutické a relaxační skupiny, mám zkušenost s prací na lince důvěry. Aktuálně poskytuji psychoterapii klientům v náročné životní situaci v neziskové organizaci, individuální psychoterapii v soukromé praxi, poskytuji e-mailové poradenství v oblasti duševního zdraví, vedu kurzy pro rodiče s dětmi. Různým formám relaxací se profesně věnuji přes 10 let. 

Mindfulness jsem objevila v roce 2015 a od té doby mi postupně proměnuje osobní i profesní život způsobem, který jsem ani neočekávala :)

Ve své práci se často setkávám s lidmi, kteří prožili závažné traumatické zkušenosti, kteří jsou vystaveni velkému stresu a nárokům dnešní uspěchané doby. Být s náročnými emocemi, které to vyvolává - nejen v nich, ale i ve mě, vyžaduje péči o sebe. Meditace všímavosti je pro mě jedním z největších zdrojů, na který se dá obrátit téměř kdykoliv. I v situacích, kdy ostatní zdroje nestačí, nebo aktuálně využít nejdou. Ze začátku byla pro mě cvičení mindfulness prostě jen nástroj duševní hygieny, způsob - jak si odpočinout, regenerovat, jak zklidnit rozbouřené myšlenky, podívat se s odstupem na prožívané emoce, aby tak nezahlcovaly. Všímavost je možné takhle využít pro úlevu. Zároveň je v ní skryt ještě daleko větší potenciál pro osobní rozvoj - je to cesta k sobě, do svého středu, ke svým niterným potřebám. Když jdeme tou cestou většího porozumění sobě samým, zároveň se nám otevírá cesta k druhým, cesta k laskavému spolu-bytí, díky kterému můžeme více odhazovat naše skořápky a být v přítomnosti s druhými lidmi, nebo sami se sebou - podle potřeby. To je nyní moje velká vášeň..

Kurzy a výcviky:

Lektorský vývcvik v RMT (Relational Mindfulness Training) - Honza Burian, Marek Vích

Mindfulness pro pokročilé (Šimon Grimmich, Michal Dvořák)

MBSR (Jaroslav Chýle) 

v minulosti jsem absolvovala řadu profesních seminářů a kurzů v relaxačních technikách, a mám plné psychoterapeutické vzdělání

Retreaty/ústraní:

(meditační ústraní je pro mindfulness lektora prostě základ, sebezkušenost - díky které je možné prozkoumávat své vědomé i nevědomé životní scénáře, postoje, emoce opravdu do hloubky)

7mi denní mindfulness meditační retreat (s Honzou Burianem) - https://praveted.info/honza_burian (červenec 2023)

10ti denní meditační retreat - Vipassana (s Beth Upton) - https://bethupton.com/ (leden 2023)

5ti denní mindfulness meditační retreat (s Andrejem Jelenikem)  - https://mindandbody.sk/mgr-andrej-jelenik (říjen 2022)

7mi denní mindfulness meditační retreat (s Honzou Burianem) - https://praveted.info/honza_burian (červenec 2022)


Z Mindfulness filosofie čerpám jak osobně tak profesně, je to pro mě nekonečná studna inspirace a poznání, cesta k vnitřní svobodě. 

Mindfulness přístup mě baví, naplňuje a vnímám jeho velký potenciál pro nás všechny žít naše životy více přítomní a méně ustaraní, více v kontaktu se sebou a lidmi kolem nás.